HSV pred svojim navijačima remizirao sa Karlsruherom

Doigravanje za Bundesligu

Večeras je odigrana prva utakmica doigravanja za Bundesligu u kojoj su HSV i Karlsruher remizirali odigravši 1:1.

Hladan tuš za domaće navijače desio se već u četvrtoj minuti, kada je Hennings pogodio za vodstvo Karlsruhera od 1:0.

Domaći su krenuli ofanzivnije u nastavku utakmice a u 73. minuti je Ivo Iličević poravnao na 1:1 i tako postavio konačan rezultat utakmice.

Zadovoljniji rezultatom mogu biti gosti, koji će za četiri dana pred svojom publikom pokušati izboriti promociju u Bundesligu. Ukoliko Hamburg ne uspije izvući pozitivan rezultat u Karlsruheru, napustit će elitno društvo po prvi put u svojoj dugoj historiji.