Ibrahimovićevi penali za pobjedu PSG-a u derbiju

Marseille nemoćan u Parizu

PSG je večeras u pretposljednjem susretu devetog kola francuske Ligue 1 savladao Marseille s 2:1.

PSG je opravdao ulogu favorita u velikom derbiju, te se dodatno učvrstio na prvom mjestu sa 23 boda, dok po pet bodova manje imaju Angers i Caen.

Gosti iz Marseillea bolje su otvorili utakmicu, te su poveli golom Batshuayija u 30. minuti.

Potpuni preokret dogodio se u završnici. Zlatan Ibrahimović je postigao dva pogotka, oba s bijele tačke, što je bilo dovoljno za pobjedu Parižana. Usput, Ibrahimović je sada sa 110 golova najbolji strijelac PSG-a svih vremena.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Dodajmo da je Marseille imao dobru priliku da izjednači u 55. minuti, ali je Barrada promašio penal.