Icardi srušio Romu, Pjanić sjajno asistirao

Pobjeda Intera

Fudbaleri Intera savladali su Romu s 2:1 u susretu 32. kola italijanske Serie A.

Sjajan meč su odigrala ova dva tima na Giuseppe Meazzi, a na kraju je Inter slavio.

Inter bolje otvara meč i nakon 15 minuta stiže do vodstva. Prekrasan gol postiže Hernanes za prednost Nerazzurra od 1:0.

Četiri minute kasnije lijepa prilika za Romu. Victor Ibarbo pogađa stativu gola Intera, koji je do poluvremena ipak uspio sačuvati mrežu netaknutom.

Uvodne minute nastavka donose dosta zanimljiv meč. Icardi prvi prijeti golu Rome, koja uzvraća preko Florenzija.

Do izjednačenja Vučica dolazi u 63. minuti. Miralem Pjanić krade loptu igračima Intera, sjajno asistira Radji Nainggolanu, koju pogađa za 1:1.

Inter potom ima dobru šansu preko Guarina, ali De Sanctis sjajno brani. Zatim je Handanović skinuo sjajan šut Miralema Pjanića iz slobodnog udarca.

Domaći do tri boda stižu u 88. minuti. Pobjedu Nerazzurima donosi Mauro Icardi za konačnih 2:1.

Miralem Pjanić je na terenu proveo 78 minuta...