Intertoto: Senzacija iz Luxemburga
Jedno iznenađenje na startu

M. Maksimović

Jedanaest klubova je izborilo nastup u drugom kolu Intertoto cupa. Pored Čelika iz Zenice, eliminisana je i ekipa Rijeke.Nakon 0:0 u prvoj utakmici, u revanš susretu je makedonska Renova ostvarila pobjedu 2:0. Genc Iseni je bio dvostruki strijelac za pobjedu Renove.

Najveću senzaciju priredila je ekipa Etzella Ettelbruck iz Luxembruga. Nakon 0:0 iz prve utakmice na svom terenu protiv Lokomotive Tbilisi, gosti su u revanšu ostali neporaženi odigravši 2:2.Zanimljivo je bilo u duelu Nitre i Neftchia. Prednost gostiju iz prve utakmice uspjeli su golovima poništiti Semnik i Cerman. Veliko slavlje Nitri je u 82. minuti donio Semenik svojim drugim golom, ali je Jose dvije minute kasnije smanjio na 3:1 i Neftchi se plasirao u drugo kolo.