Irci osvojili Beč

Poraz Austrije na domaćem terenu

Fudbalska reprezentacija Irske pobijedila je večeras kao gost Austriju s 1:0 u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Fantastično je tim Martina O'Neilla odigrao ovaj meč i na kraju su zasluženo stigli do trijumfa.

Potpuno si Irci neutralizovali napade domaće selekcije. Nisu im dopustili gotovo ništa da naprave u ovom meču, a oni su u 48. minuti golom Jamesa McCleana došli do tri velika boda u borbi za plasman u Rusiju.

U drugom meču ove grupe Gruzija i Moldavija su odigrale meč bez pobjednika (1:1).

Poveli su domaći u 16. minuti golom Qazaishvillija, da bi bod gostima donio Gatacan u 78. minuti susreta.