Island nezaustavljivo juriša prema Francuskoj

Kvalifikacije za EP

Islandska nogometna reprezentacija s lakoćom je savladala Kazahstan u susretu petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Kazahstan je u Astani ugostio Island, ali domaći nogometaši nisu mogli da pruže veći otpor kvalitetnijem rivalu.

Eidur Gudjohnsen je u 20. minuti pogodio za vodstvo gostiju, da bi 12 minuta kasnije Birkir Bjarnason povisio na 2:0.

Upravo je Bjarnason u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:0 za goste sa Islanda.

Island se bodovno izjednačio u grupi sa Češkom, koja također ima 12 bodova, ali utakmicu manje. Slijede Holandija sa šest, Turska sa četiri, Latvija sa dva i Kazahstan s jednim bodom.