Japan i Engleska u polufinalu Mundijala

Svjetsko prvenstvo u fudbalu za žene

Ženska fudbalska reprezentacija Japana treći je polufinalista Svjetskog prvenstva koje se ove godine održava u Kanadi.

Aktuelne svjetske prvakinje su u četvrtfinalu sa minimalnih 1:0 savladala selekciju Australije, a jedini pogodak postigla je Iwabuchi tri minute prije kraja utakmice.

U drugom polufinalnom meču Engleska je rezultatom 2:1 savladala Kanadu, a već nakon 14 minuta igre Engleskinje su imale vodstvo od 2:0. Prvo je pogodila Taylor u 11. minuti, da bi tri minute kasnije Bronze svojim golom udvostručila vodstvo engleskog tima.

Sve što su uspjele domaće fudbalerke bio je gol Sinclairove iz 42. minute susreta.

U polufinalu Mundijala sastaju se Sjedinjene Američke Države - Njemačka i Japan - Engleska.