Kalou sa penala za pobjedu Lillea nad St. Etienneom

Ligue 1

Fudbaleri Lillea su u trećem kolu Ligue 1 dočekali ekipu St. Etiennea, te su upisali minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Veoma tvrdu utakmicu smo vidjeli u prvom poluvremenu u kojem je pao i jednini gol na ovom susretu. Igrala se 38. minuta susreta kada je napadač iz Obale Slonovače Salomon Kalou precizno izveo penal za prednost Lillea od 1:0.

Imao je Lille još dva pokušaja do kraja prvog poluvremena, ali se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavku susreta oba tima su imala nekoliko dobrih pokušaja. Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je Lille došao do nove minimalne pobjede, ukupno druge u novoj sezoni francuskog šampionata.