Kamerun je novi prvak Afrike

Slavili protiv Egipta u finalu

Reprezentacija Kameruna novi je prvak Afrike nakon današnje pobjede protiv Egipta u velikom finalu sa 2:1.

Egipćani su sjajno otvorili ovaj meč pa su poveli u 22. minuti pogotkom Elnenyja kojem je asistirao Salah. To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. Treba spomenuti da je Belgijanac na klupi Kameruna Broos morao napraviti prinudnu izmjenu u prvom poluvremenu, a povrijeđenog Moukandjoa zamijenio je N'Koulou.

Upravo N'Koulou je u 60. minuti utakmice pogodio za poravnanje, da bi minut prije kraja Aboubakar sjajnim pogotkom donio titulu svojoj reprezentaciji.

Do kraja su Egipćani učinili sve kako bi osigurali makar produžetak, ali nisu uspjeli.