Krunićeva Moskva slavila u Poljskoj
Branislav Krunić nije nastupao za Ruse

Kup UEFA

FC Moskva, čiji dres nosi naš A reprezentativac, Branislav Krunić, slavio je gostujuću pobjedu (1:2) protiv Legie u Waršavi i tako došla na korak do plasmana u 1. kolo Kupa UEFA.

Za goste iz glavnog ruskog grada nije nastupio bh. reprezentativac, a u igru nije ulazio ni bivši igrač Širokog Brijega, Ricardo Santos Lago Bajano, Brazilac sa našim pasošom, koji je debitovao za A reprezentaciju BiH u vrijeme dok je selektor bio Blaž Slišković.

Rezultati Borac – Lokomotiv Sofia 1:0, Liepajas Metalurgs – Vaslui 0:2, Honka – Viking 0:0, Vojvodina – Hapoel Tel Aviv 0:0, Haka – Brondby 0:4, Legia – Moskva 1:2.Moskovljani su u vodstvo došli pogotkom Česnauskisa u 52. minuti. Prednost ruskog tima udvostručio je Samedov u 63. minuti, a domaći su počasni pogodak postigli dvije minute kasnije preko Rogera.

Čačanski Borac je minimalnim rezultatom 1:0 savladao Lokomotiv iz Sofije, dok je Vojvodina pred domaćim navijačima remizirala sa izraelskim Hapoel Tel Avivom (0:0). Veliki posao obavili su i fudbaleri Brondbya koji su u Finskoj savladali Haku sa 4:0.