Lacazette se polako vraća u formu

Ligue 1, deveto kolo

S. Bošković

Lyon je u devetom kolu Ligue 1 minimalnim rezultatom (1:0) savladao ekipu Reimsa na domaćem terenu.

Domaći tim je pred svojim navijačima imao dominaciju svih 90. minuta. Unatoč tome slavili su sa minimalnih 1:0.

Lacazette je u 40. minuti igre promašio jedanaesterac. Ipak, četiri minuta kasnije postigao je gol i razveselio gledatalje na Gerlandu. Kasnije se ispostavilo da je to ujedno bio i pobjedonosni gol.

Gosti su u drugom dijelu zaigrali nešto bolje, no odbrana domaćina je bila sigurna i nije dopustila promjenu rezultata.

Lyon i Reims sad se nalaze na četvrtoj, odnosno petoj poziciji sa istim brojem bodova, no Lavovi imaju bolju gol razliku.