Lampard ne da Chelseaju da pobjegne, Džeko povrijeđen

Premiership, 16. kolo

Chelsea i Manchester City upisali su nove pobjede u engleskoj Premiershipu.

Chelsea je na Stamford Bridgeu slavio s 2:0 protiv Hulla, te su i dalje ispred Cityja na tabeli

Već nakon sedam minuta igre Chelsea je poveo. Pogodio je Eden Hazard za vodstvo od 1:0.

Ovaj rezultat se zadržao sve do 68. minute susreta kada je Chelsea riješio pitanje pobjednika. Hazard je uposlio Diega Costu koji pogađa za konačnih 2:0.

Legenda Chelseaja Frank Lampard drži u igri velike rivale Manchester City odmah za vratom Plavaca.

Lampard je pogodio za trijumf Manchester Cityja na gostovanju u Leicesteru (1:0), a pred sam start utakmice povrijedio se bh. reprezentativac Edin Džeko, koji nije mogao nastupiti.

Asmir Begović je odigrao jako dobar meč u remiju Stokea na gostovanju kod Crystal Palacea (1:1). McArthur je savladao našeg golmana u 11. minuti, ali je Crouch već u narednom napadu izjednačio.

Derbi Birminghama između WBA i Aston Ville završen je pobjedom domaćih 1:0, a poražen je i Southampton kod Burnleya (1:0).

Sunderland i West Ham su odigrali meč bez golova.