Lazio nemoćan u Leverkusenu, Lulić bez Lige prvaka

Bayer u grupnoj fazi Lige prvaka

Nogometaši Bayera slavili su s 3:0 protiv Lazija, te su izborili još jednom nastupp u grupnoj fazi.

Bayer je u Rimu izgubio s 1:0, ali je u Leverkusenu uspio da anulira prednost Italijana i da dođe do pobjede od 2:0, koja im je omogućila prolaz dalje.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Calhonoglu koristi zbunjenost gostujuće odbrane i pogađa za slavlje Apotekara.

Na otvaranju drugog dijela Mehemdi postiže gol za 2:0, a Bellarabi u 88. minuti postavlja konačni rezultat i odvodi Bayer u grupnu fazu, a sutra će Nijemci saznati rivale.

Mauricio je kod Lazija isključen u 68. minuti i to je dodatno otežalo posao Rimljaima. Naš Senad Lulić igrao je 90 minuta za goste.