Lazio prokockao pobjedu, poraz Fiorentine

Prvo kolo Evropske lige

Večeras su odigrane utakmice prvog kola Evropske lige u grupama G, H i I.

Mečevi u grupi G nisu donijeli pobjednike. Lazio je remizirao na gostovanju kod Dnipra (1:1), a pobjedu su ispustili u zadnjem napadu.

Vodeći gol na meču postigao je Stefan Milinković-Savić,  da bi u trećoj minuti nadoknade Seleznyov donio bod Dnipru. U ovom susretu bh. reprezentativac Senad Lulić nije ulazio u igru.

Drugi meč ove grupe između St. Etiennea i Rosenborga donio je četiri pogotka, a na kraju pobjednika nije bilo 2:2.

Bešiktaš je u grupi H savladao albanski Skenderbeu s 1:0, a gol vrijedan tri boda za istanbulskog velikana postigao je Jose Sosa u 28. minuti susreta.

Lokomotiva iz Moskve je s 3:1 slavila na gostovanju kod Sportinga u Lisabonu s 3:1.

Samedov je dva puta zatresao mrežu  Sportinga, pogodio je i Niasse, dok je jedini gol za domaće postigao Montero.

Basel je preokretom stigao do pobjede nad Fiorentinom (2:1).

Viole su vodile golom Kalinića nakon četiri minute igre, ali je Basel preko Bjarnasona i Elnenyja stigao do preokreta i pobjede.

Lech i Belenenses su odigrali meč bez pobjednika (0:0).