Lecha namučio poljski drugoligaš

Prijateljska utakmica

Nogometaši Lecha pobijedili su Grudziadz u prijateljskom susretu rezultatom 2:1.

Lech se priprema za nadolazeće evropske utakmice protiv Sarajeva u okviru drugog pretkola Lige prvaka.

Poljski prvak odigrao je i drugu utakmicu, a nakon pobjede nad Atlantasom (2:0), savladao je poljskog niželigaša s 2:1.

Grudziadz, koji nastupa u drugoj ligi Poljske, poveo je golom Piter-Bucka u 30. minuti, no do poluvremena je Lech uspio da poravna na 1:1.

Strijelac gola u 44. minuti bio je protivnički igrač Kaczmarek, koji je loptu plasirao u vlastitu mrežu.

U nastavku je Lech uspio da zabije još jedan pogodak, te dođe do pobjede. Kownački je u 56. minuti postavio konačnih 2:1.

Naravno, ovakvi mečevi ne mogu biti pravi pokazatelj kvalitete jedne ekipe, ali ako bi se po tome sudilo - bordo tim definitivno ima čemu da se nada.