Lens rutinski slavio protiv Toulousea

Francuska liga, 11. kolo

Lens je u 11. kolu francuskog šampionata priredio pravo iznenađenje Toulouseu, savladavši ga na domaćem terenu sa 2:0.

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu, a do prvog pogotka Lens je stigao u 12. minuti, kada je El Jadeyaoui svoj tim doveo u vodstvo.

Ohrabreni vodstvom gosti su nastavili igrati borbeno i atraktivno, što se isplatilo u 28. minuti. Strijelac drugog, ujedno i posljednjeg pogotka na susretu, bio je Bourigeaud.

Nakon današnje pobjede Lens zauzima 14. poziciju na tabeli, dok je Toulouse na 11. mjestu.