Levanteu gradski derbi protiv Valencije

Primera, 12. kolo

U gradskom derbiju u sklopu 12. kola španske Primere Levante je savladao Valenciju sa 2:1.

Valencia se bori za sami vrh tabele, Levante za ostanak u ligi, no kada je u pitanju derbi - onda, jasno, favorita nema.

Iako je Valencia papiranti favorit, ima nešto bolje igrače i veće ambicije, nije uspjela da savlada Levante u gostima.

Mreže su mirovale do 58. minute, a onda je Victor Casadesus nadskočio odbranu gostiju poslije ubačaja Andreasa Ivanschitza nakon ubačaja iz kornera, te je glavom loptu poslao u mrežu za 1:0.

Uspijevaju se gosti vratiti u 74. minuti, kada je Daniel Parejo pogodio za izjednačenje.

Samo minutu kasnije, Levante je opet vodio. Jose Morales je postigao lijep pogodak za velika tri boda Levantea.

Valencia ostaje četvrtoplasirana s 24 boda, dok je Levante na 13. mjestu sa 12 bodova.