Lider tek u finišu slomio otpor neugodnog Groningena

Eredivizija, 22. kolo

Lider na tabeli holandske Eredivizije Ajax teže od očekivanog došao je do 14. pobjede sezone. Tim Franka De Boera porazio je na domaćem terenu tim Groningena rezultatom 2:1, a pobjedonosni pogodak postignut je sedam minuta prije kraja utakmice.

Ajax je poveo u 28. minutu preko Schonea koji je uspješno izveo jedanesterac, da bi gosti poravnali preko Kostića četiri minuta prije odlaska na odmor.

U nastavku se domaćin dosta mučio a do pogotka je došao sedam minuta prije karaja, kada je precizan bio Sigthorsson.

Ajax je lider na tabeli sa 47 bodova, dok je Groningen deveti sa 28 bodova.