Lider u Turskoj je Akhisar, Gekas presudio Fenerbahceu

Super liga Turske

Hit na početku sezone u Super ligi Turske je Akhisar Beledie. Klub za koji je nekad nastupao Ivan Sesar danas je ostvario trijumf nad Fenerbahceom i tako nakon četiri kola zasjeo na lidersku poziciju.

Junak navijača ovog kluba je vremešni grčki napadač Theofanis Gekas koji je bio strijelac oba pogotka.

Konyaspor i Erciyesspor su remizirali, a rezultat je nakon 90 minuta glasio 1:1.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Marica je domaćina doveo u vodstvo, a konačnih 1:1 postavio je Ates. Senijad Ibričić u gostujućem timu igrao je do 56. minuta kada je zamijenjen.

Genclerbirligi je na domaćem terenu bio bolji od novajlije u ligi Balikesirspora rezultatom 3:1, dok je Bursaspor kao gost minimalnim rezultatom porazio Rizespor.