Liefering preokretom do pobjede, Prevljak strijelac

Druga liga Austrije

U susretu 29. kola austrijske Erste lige Liefering je s 2:1 pobijedio Neustadt.

Liefering je večeras došao do 14. pobjede i sada sa 50 bodova zauzima drugo mjesto, ali ovaj tim, poznato je to odavno, nema ambicije da uđe u viši rang i služi kao Salzburgova filijala.

Neustadt je, pak, tim koji se bori za opstanak i ovaj poraz mu nikako ne ide u prilog, mada i dalje ima tri boda više od ekipa iz opasne zone.

Gosti su poveli golom Ruseka u 28. minuti, te su na poluvrijeme otišli s vodstvom od 1:0.

U nastavku je došlo do preokreta. Lieferingu je izjednačenje donio bh. internacionalac Smail Prevljak golom s bijele tačke u 63. minuti, da bi Daka u 84. minuti postavio konačnih 2:1.