LIVE: Žrijeb Evropske lige

LIVE: Žrijeb Evropske lige

Piše: O. Škundrić
Željezničar / Sheriff - Xazar / Maccabi Tel Aviv, Orebro / Sarajevo - Sparta Prag
Grupa 1: Nosioci: Club Atlético de Madrid (ESP), BSC Young Boys (SUI), FK Mladá Boleslav (CZE), FK Crvena zvezda (SRB), FC Alania Vladikavkaz (RUS). Nenosioci TPS Turku (FIN)/KVC Westerlo (BEL), FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)/FK Ventspils (LVA), Kecskeméti TE (HUN)/FC Aktobe (KAZ), Floriana FC (MLT)/AEK Larnaca FC (CYP), Strømsgodset IF (NOR).

Grupa 2:
Nosioci
AZ Alkmaar (NED), FK Rudar Pljevlja (MNE)/FK Austria Wien (AUT), Bursaspor (TUR), FK Željezničar (BIH)/FC Sheriff (MDA), FK Sūduva (LTU)/IF Elfsborg (SWE)

Nenosioci
Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)/Xäzär Länkäran FK (AZE), KS Flamurtari (ALB)/FK Jablonec (CZE), Ferencvárosi TC (HUN)/Aalesunds FK (NOR), NK Olimpija Ljubljana (SVN)/Bohemian FC (IRL), FC Gomel (BLR)

Grupa 3:
Nosioci
Hapoel Tel-Aviv FC (ISR), Stade Rennais FC (FRA), PFC Levski Sofia (BUL), Vitória SC (POR), FC Minsk (BLR)/Gaziantepspor (TUR)

Nenosioci
The New Saints FC (WAL)/FC Midtjylland (DEN), Legia Warszawa (POL),  FC Vaduz (LIE)/FK Vojvodina (SRB), KF Tirana (ALB)/FC Spartak Trnava (SVK), FC Metalurgi Rustavi (GEO)/FC Irtysh Pavlodar (KAZ)

Grupa 4:
Nosioci
US Città di Palermo (ITA), FC Dinamo Bucureşti (ROU), KR Reykjavík (ISL)/MŠK Žilina (SVK), FC Karpaty Lviv (UKR), FC Tauras (LTU)/ADO Den Haag (NED)

Nenosioci
AC Omonia (CYP), KS Vllaznia (ALB)/FC Thun (SUI), FC Shakhter Karagandy (KAZ)/Saint Patrick's Athletic FC (IRL), Llanelli AFC (WAL)/FC Dinamo Tbilisi (GEO), FC Iskra-Stal (MDA)/NK Varaždin (CRO)

Grupa 5:
Nosioci
Club Brugge KV (BEL), SK Liepājas Metalurgs (LVA)/FC Salzburg (AUT), 1. FSV Mainz 05 (GER), Helsingborgs IF (SWE), FK Rad (SRB)/Olympiacos Volou FC (GRE)

Nenosioci
UE Sant Julià (AND)/Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR), KuPS Kuopio (FIN)/CS Gaz Metan Mediaş (ROU), EB/Streymur (FRO)/FK Qarabağ (AZE), FC Differdange 03 (LUX)/FC Levadia Tallinn (EST), FK Senica (SVK)

Grupa 6:
Nosioci
AC Sparta Praha (CZE), Stoke City FC (ENG), Anorthosis Famagusta FC (CYP)/FC Gagra (GEO), Glentoran FC (NIR)/FC Vorskla Poltava (UKR), Heart of Midlothian FC (SCO)

Nenosioci
HNK Hajduk Split (CRO), Paksi SE (HUN)/Tromsø IL (NOR), AC Juvenes-Dogana (SMR)/FK Rabotnicki (MKD), Örebro SK (SWE)/FK Sarajevo (BIH), Sligo Rovers FC (IRL)

Group 7:
Nosioci
Crusaders FC (NIR)/Fulham FC (ENG), PAOK FC (GRE), FH Hafnarfjördur (ISL)/CD Nacional (POR), Brøndby IF (DEN), FK Metalurg Skopje (MKD)/PFC Lokomotiv Sofia (BUL)

Nenosioci
WKS Śląsk Wrocław (POL)/Dundee United FC (SCO), Vålarenga Fotball (NOR)/FC Mika (ARM), SV Ried (AUT), BK Häcken (SWE)/FC Honka Espoo (FIN), NK Domžale (SVN)/RNK Split (CRO)


Poštovani posjetioci portala SportSport.ba dobrodošli na live tekstualni prenos žrijeba Evropske lige, gdje će Sarajevo i Željezničar, u slučaju da prođu 2. pretkolo, saznati protivnike u narednom krugu takmičenja.


Trening promo:

Škola košarke GEN

Sarajevo - Škola košarke

Učite košarku uz Nenada Markovića, Emira Halimića i Godrana Firića

Teretana Star Šport

Sarajevo - Teretana & fitness centar

BBI Centar Sarajevo

Evropska liga