Liverpool pobjedom otvorio sezonu, Begović fantastičan

Liverpool i Stoke otvorili novu sezonu Premiershipa

Liverpool i Stoke utakmicom na Anfieldu otvorili su novu sezonu Premiershipa. Liverpool je slavio 1:0.

Prvih sedam minuta susreta proteklo je u apsolutnoj dominaciji Liverpoola, ali bez izglednih prilika.

Iz prve prilike Stoke je mogao do vodstva, ali je udarac Hutha zaustavila prečka gola Mignoleta.

U 11. minuti susreta Sturridge je zatresao mrežu Stokea, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Samo dvije minute kasnije Kolo Toure pogađa prečku gola Asmira Begovića.

U 20. minuti kombinacija Coutinha i Aspasa, ali Begović je na mjestu.

Nova prilika za Liverpool u 29. minuti susreta. Sjajno su kombinovali Couthino i Jose Enrique, ali je odlično intervenisao Begović.

Liverpool je opet zaprijetio u 35. minuti susreta, ali još jednom je siguran Asmir Begović.

Liverpool u 38. minuti dolazi do vodstva. Sjajno je šutao Sturridge sa skoro 25 metara. Lopta je prošla kroz noge Huthu, a Begović nije mogao ništa.

U 42. minuti susreta fantstičan pokušaj Waltersa, ali je Mignolet još bolje intervenisao. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:0 za Liverpool.

Već u drugoj minuti drugog poluvremena nova prilika za Liverpool. Fantastični Coutinho je bio blizu, ali je ostalo 1:0.

U 54. minuti sjajno je pokušao Henderson, ali je još bolje intervenisao Asmir Begović.

Nova prilika za Liverpool u 61. minuti susreta, ali je Begović još jednom zaustavio Sturridgea.

Nastavio je Liverpool da napada, a samo pet minuta kasnije Henderson je pogodio stativu Begovićevog gola.

Begović je na novim iskušenjima bio u 78. minuti susreta. Pokušao je Gerrard iz slobodnog udarca, ali je naš reprezentativac još jednom dobro intervenisao.

U 89. minuti jedanaesterac za Stoke. Walters je izveo jedanaesterac, a sjajno je intervenisao Mignolet. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.