Lord na sceni: Bendtner s tri gola donio pobjedu Danskoj

Danska - SAD 3:2

Danska nogometna reprezentacija pobijedila je Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:2 u prijateljskom susretu.

Danci su u Arhusu savladali SAD iako su gosti dva puta vodili. Josmer Altidore je u 19. minuti  doveo Amerikance u vodstvo.

No, već u 33. minuti Danci uspijevaju da izjednače, a strijelac je bio Nicklas Bendtner.

Napadač Wolfsburga se do kraja proslavio s još dva pogotka. Prvo je u 83. minuti poništio novo vodstvo SAD-a (Johansson pogodio u 66. minuti), da bi potom u 91. minuti na asistenciju Christiana Eriksena postavio konačnih 3:2.

Popularni Lord je večeras pokazao da je često bespotrebno kritikovan i ismijavan.