Luis Suarez s dva gola utišao Etihad

Pobjeda Barcelone na Etihadu

Fudbaleri Barcelone savladali su u prvom duelu osmine finala Lige prvaka kao gosti ekipu Manchester Cityja s 2:1.

Fantastičan meč odigrali su Katalonci na Etihadu, te su na kraju sasvim zasluženo stigli do pobjede i velikog koraka ka četvrtfinalu.

Krenula je Barcelona jako dobro u meč i u 16. minuti stiže do vodstva. Sjajno se u kaznenom prostoru snalazi Luis Suarez, te pogađa za prednost katalonskog giganta od 1:0.

Nastavila je Barca s boljom igrom i nakon postignutog gola, a nakon pola sata mreža Joea Harta se ponovo zatresla.

Sjajnu akciju fudbalera Barcelone završio je Luis Suarez, koji je mirno pogodio za već velikih 2:0.

Mogla je Barca doći i do trećeg gola, ali nezgodan pokušaj Danija Alvesa zaustavila je prečka, pa se na poluvrijeme otišlo sa dva gola prednosti (2:0).

Nastavak bolje otvara City. Pokušali su na otvaranju preko Džeke u dva navrata, ali naš reprezentativac je bio neprecizan.

Ipak, napadi se Građanima isplaćuju u 69. minuti. Sergio Aguero je pogodio za smanjenje rezultata na 1:2.

Kada se probudila nada za povratak u meč, Gael Clichy pravi veliku glupost. Dobio je crveni karton, te je City ostao s 10 igrača na terenu.

Do kraja je Barcelona bez većih problema čuvala stečeno vodstvo, a u nedoknadi je Hart spasio penal Lionela Messija.