Lyon deklasirao Metz

Zaostala utakmica francuske Ligue 1

D. Rakanović

Fudbaleri Lyona ubjedljivo su savladali Metz u gostima rezultatom 3:0 u zaostaloj utakmici 16. kola francuske Ligue 1.

U prvom poluvremenu nije bilo nekih većih šansi, tako da su mreže mirovale.

Prvi pogodak Lyon je postigao Alexanddre Lacazette u 59. minuti kada na asistenciju Tousarta pogodio gol Metza.

U završnici meča, Lyon je postigao još dva gola. Ferri je na asistenciju Tolissa pogodio u 87. minuti, da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade u listu strijelaca se upisao i Tolisso za konačnih 3:0.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Lyon se nakon 31. kola nalazi na četvrtom mjestu sa 54 boda, dok je Metz na 14. poziciji sa 35 bodova.