Lyon u sudijskoj nadoknadi savladao St. Etienne

Ligue 1

U derbiju 13. kola francuske Ligue 1 nogometaši Lyona slavili su u gostima kod St. Etiennea.

Obzirom na renome klubova, može se reći da je u St. Etienneu odigran derbi kola. Lyon je daleko od one ekipe iz proteklih godina, no svejedno su uspjeli da osvoje sva tri boda.

Poveo je gostujući sastav na otvaranju drugog dijela pogotkom Lacazettea, da bi St. Etiennu izjednačenje donio Hamouma u 65. minuti. U posljednjih 25 minuta otvorena igra, i jedni i drugi tražili su pobjedu, ali je uspješniji bio Lyon. Gol za konačnih 2:1 u samoj završnici sudijske nadoknade postigao je Briand.

Zanimljivo da je upravo on u igru ušao u 72. minuti umjesto Gomisa.

St. Etienne je sada devetoplasirani sa 18 bodova, dok Lyon zbog bolje gol-razlike zauzima sedmo mjesto.