Lyon zaustavljen u Rennesu

Ligue 1, 23. kolo

Nogometaši Lyona nastavili su s razočarenjima u ovoj sezoni. Poraženi su i u gostima kod Rennesa...

Rennes je u pretposljednjem susretu 23. kola Ligue 1 ugostio Lyon, koji nikako da uhvati kontinuitet dobrih igara. Lavovi su imali, istina, seriju pobjeda, no vratili su se porazima.

Cedric Hountondji je u 22. minuti postigao vodeći gol za Rennes, a onda je Samuel Umtiti u 41. minuti dobio direktan crveni karton za goste s Gerlanda. Konačnih 2:0 postavio je Šveđanin Ola Toivonen u 66. minuti.

Lyon ostaje na šestom mjestu sa 34 boda, dok je Renes sa ovom pobjedom stigao do 14. mjeta i sada ima 27 bodova.