Mainz i Hertha podijelili bodove

Bundesliga

Dvadesetčetvrto kolo njemačke Bunedslige kompletirano je remijem Mainza i Herthe.

U Mainzu su se sastali klubovi iz sredine tabele, a koji pretenduju na Evropu, pa je zato i jednima i drugima poraz bio nezamisliv danas. Ipak, izbjegli su ga, podijelivši međusobno bodove (1:1).

Poveli su gosti iz Berlina pogotkom Andrea Ramosa u šestoj minuti drugog dijela, ali je Mainz u 65. minuti poravnao nakon što je Choupo-Moting realizirao penal za 1:1.

Za Mainz je ovo bio peti remi, za Herthu šesti. Prvopomenuti se nalaze na sedmoj, a Hertha na devetoj poziciji i dijele ih samo dva boda (38-36).