Mainz poklonio Granadi i Sevilli po bod

Primera

Susret Granade i Seville u 32. kolu španske Primere završen je rezultatom 1:1.

Granadi ‘gori pod nogama’, Sevilla želi Ligu prvaka i zato je ova utakmica bila jednako važna i jednima i drugima.

Na kraju, teško je reći kome bod više odgovara. Njime će Granada ostati 19., a Sevilla peta. No, obzirom da su gosti iz Andaluzije bili (veliki) favoriti, onda možemo vjerovatri da je Granada sretnija konačnim ishodom.

Oba je gola, što je jako zanimljivo, postigao stoper Granade Diego Mainz. Prvo je nakon ubačaja iz kornera pogodio za 1:0 u 16. minuti, a potom je u 70. minuti loptu poslao u vlastitu mrežu za konačnih 1:1.