Malaga bez problema savladala Rayo Vallecano

Španska Primera

U meču devetog kola španske Primere Malaga je na domaćem terenu bez mnogo muke nadigrala Rayo Vallecano rezultatom 4:0 i tako upisala četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Domaći tim pitanje pobjednika riješio je već u prvom poluvremenu, pa je tako Malaga golovima Samuela, Dardera i Juanmia na poluvremenu imala prednost od 3:0.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Malaga postiže novi pogodak, ovaj put iz jedanaesterca. Siguran izvođač bio je Amrabat koji je postavio konačnih 4:0.

Malaga se nakon današnje pobjede nalazi na sedmoj poziciji u Primeri, dok je Vallecano na devetom mjestu.