Maribor slavio, novi gol Mešanovića

Prva liga Slovenije

Fudbaleri Maribora zabilježili su novu pobjedu u 13. kolu slovenačke Prve lige savladavši Ankaran s minimalnih 1:0.

Ekipa Darka Milaniča je jedini gol na utakmici postigla u prvom poluvremenu, tačnije u 41. minuti, a strijelac je ponovo bio bh. napadač Jasmin Mešanović.

Mešanović je strijelac bio i u prošlom kolu protiv Rudara iz Velenja, a ovo mu je, usput, peti ovosezonski gol u slovenačkom šampionatu. Na svom kontu ima i pet asistencija.

Maribor je tako nastavio da prati prvoplasiranu Olimpiju, koja je na čelu tabele sa 33 osvojena boda. Ljubičasti imaju dva manje, dok su Domžale na trećem mjestu sa 19 bodova.