Marseille opet ispred PSG-a

Marseille savladao Metz

Marseille je na Veledromeu savladao Metz s 3:1 u susretu 17. kola francuske Ligue 1, te se vratio na vrh tabele.

Marseille je 12. pobjedom ponovo došao na prvo mjesto, sa bodom prednosti u odnosu na PSG.

Izabranici Marcela Bielse imali su večeras težak zadatak, te su uspjeli na kraju da trijumfuju protiv neugodnog Metza, koji je doživio četvrti poraz u posljednjih pet susreta.

Domaćin je poveo u završnici prvog dijela, kada je Andre-Pierre Gignac sproveo loptu u mrežu poslije asistencije Payeta.

Samo što se krenulo s centra u nastavku, Florent Malouda postiže gol za izjednačenje Metza, no Ayew u 59. minuti pogađa za veliko slavlje Marseillea i 2:1 prednost.

Konačan rezultat 3:1 postavio je Payet u zadnjim sekundama utakmice.