Mbappe iskoristio veliku grešku odbrane Dortmunda

Monaco juriša ka polufinalu

E. Čaušević

Monaco igra trenutno na gostovanju protiv Borussije Dortmund u okviru četvrtfinala Lige prvaka.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu, te su golom Mbappea stigli do prednosti od 0:1 u 19. minuti. U finišu prvog dijela Monaco je udvostručio prednost autogolom Bendera. Ipak, u drugom dijelu Dortmund je uspio da smanji na 1:2, a u listu strijelaca upisao se Dembele.

Iako su domaći nakon prvog gola pokušali ekspresno da se vrate u meč i izjednače na 2:2, Monaco se oslobodio pritiska i zaigrao je mnogo bolje. To im se isplatilo u 79. minuti kada je veliku grešku domaće odbrane iskoristio Mbappe koji je povisio na 1:3.

Nekoliko minuta kasnije Dortmund je ponovo smanjio rezultat, za 2:3 pogodio je Kagawa.