Medunjanin strijelac u pobjedi Maccabija

Evropska liga

A. Beganović

Širom Evrope danas su igrani prvi susreti 2. pretkola Evropske lige.

U nama jednom od najaznimljivijih susreta, Maccabi iz Tel Aviva na svom terenu srezultatom 2:0 svladao je Mogren, a drugi gol za izraelsku momčad postigao je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Haris Medunjanin.

Crnogorska momčad odoljevala je napadima Maccabija sve do 49. minute, a onda je Ziv načeo Crnogorce, da bi samo tri minuta kasnije naš reprezentativac pogodio za konačnih 2:0.

Dobar rezultat, odnosno odličan ostvario je Šibenik koji je na gostovanju također s 2:0 svladao Anorthosis. Izabranici Branka Karačića poveli su već u 10. minuti golom Jurčevića, da bi za konačnih 2:0 pogodio Bacelić Grgić u 61. minuti.

Do pobjede u duelu protiv Budućnosti došao je Baku (2:1), a u listu strijelaca upisao se i dojučerašnji igrač banjalučkog Borca Saša Kajkut.