Medunjaninu 90 minuta u pobjedi Phile

Dobro izdanje bh. fudbalera

S. Bošković

Fudbaleri Philadelphije su u 17. kolu MLS-a savladali ekipu DC Uniteda rezultatom 1:0.

Domaći tim je dominirao od početka susreta, a do prednosti je došao u 31. minuti igre kada je Picault postigao pogodak na asistenciju Bedoye. U nastavku gosti su zaigrali nešto agresivnije, no do promjene rezultata nije došlo.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Medunjanin proveo je svih 90 minuta na terenu u dresu pobjedničkog tima.

Philadelphia se nalazio na devetom mjestu Istočne konferencije s 19 osvojenih bodova, dok je DC United posljednji.

Minimalnu pobjedu također su ostvarili fudbaleri Atlante protiv Colorada. Jedini pogodak na susretu postigao je Martinez u 67. minuti igre.