Mešanović i Šćuk nastavili potjeru za Plzenom

Visoka pobjeda Slavije

Slavia iz Praga je u 24. kolu češke 1. lige na svom terenu pregazila Hradec Kralove rezultatom 4:0.

Domaći tim je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu, nakon kojeg je vodio sa 3:0 zahvaljujući golovima Frydrycha, Škode i Mingazova.

U drugom poluvremenu je viđen još jedan pogodak i to u 74. minuti kada je Husbauer postavio konačnih 4:0.

Za Slaviju su večeras zaigrala oba bh. internacionalca, ali nijedan nije bio starter. Jasmin Šćuk je u igru ušao u 71., a Muris Mešanović u 80. minuti.

Slavia je ovom pobjedom nastavila potjeru za prvoplasiranim Plzenom, koji joj i dalje bježi samo jedan bod (56 - 55).