Mešanović lijepo pogodio u preokretu Maribora

Maribor slavio u Velenju

Dvanaesto kolo Prve lige Slovenije otvoreno je utakmicom u Velenju između Rudara i Maribora.

Susret između ove dvije momčadi završen je rezultatom 2:1 u korist Maribora, a do pobjede gosti su došli nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Prvi gol na meču viđen je u 34. minuti. Rudar je došao do prednosti nakon velike greške golmana domaćih Jasmin Handanovića, no njegov imenjak Jasmin Mešanović je popravio stvar u 52. minuti.

Bosanskohercegovački napadač je postigao majstorski pogodak udarcem sa oko 20 metara i tako donio Mariboru izjednačenje, da bi osam minuta prije kraja utakmice konačnih 2:1 postavio Bojar.

Mešanoviću je ovo bio peti pogodak u prvenstvu Slovenije, a na svom kontu ima i četiri asistencije.

Maribor se pobjedom probio na prvo mjesto, dok je Rudar na trećem mjestu.