Messi potopio Manchester City

Grupa C Lige prvaka

Ekipa Barcelone pobijedila je Manchester City s 4:0 u susretu 3. kola grupe C Lige prvaka.

Tim Luisa Enriquea potpuno je razbio Građane, pa je novi povratak Pepa Guardiole na Nou Camp završio neslavno.

Prvo poluvrijeme donijelo je jedan gol u mreži gostiju. Nijemo su posmatrali kako je Lionel Messi prošao kroz odbranu i pogodio za 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon što je isključen golman Cityja Claudio Bravo u 53. minuti, bilo je jasno da gosti nemaju šta tražiti u ovom meču.

Messi je s dva nova gola dovršio posao, te je Barca potpuno razbila City. Nisu stali na tome. Neymar je u 88. minuti promašio penal, ali je u 90. završio City za konačnih 4:0.

U drugom meču ove grupe Borussia iz Moenchengladbacha je kao gost savladala Celtic s 2:0.