Minimalac Real Sociedada protiv Betisa

Primera, 7. kolo

Fudbaleri Real Sociedada su na domaćem terenu savladali Betis (1:0) u prvom meču 7. kola španske Primere.

Tim iz San Sebastiana je tijekom cijele utakmice dominirao. Pred golom gostiju nizale su se brojne šanse, ali na kraju je pobjeda ostvarena teškom mukom i viđen je samo jedan gol.

Ključni trenutak na utakmici se desio u 63. minuti kada je Vela sjajno pogodio za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.  U nastavku je Betis pokušao doći do izjednačenja, međutim Real Sociedad je znao čuvati stečenu prednost i do kraja nije bilo promjene rezultata.

Ovim trijumfom Real Sociedad je zauzeo devetu poziciju, dok je Betis ostao na 11. mjestu.