Misimović i Džeko idu dalje
Džeko je odigrao cijeli susret

Kup UEFA

Zvjezdan Misimović i Edin Džeko, dvojica bh. reprezentativaca koji nose dres njemačkog Bundesligaša, Vfl Wolsburg, izborili su prolaz u grupnu fazu Kupa UEFA.

Ekipa iz Vučijeg grada večeras je remizirala na gostovanju u Bukureštu kor Rapida (1:1) i tako sačuvala gol prednosti iz prvog meča. Od prve minute za Wolfsburg su zaigrali obojica naših internacionalaca, a Džeko je na asistenciju Misimovića imao izglednu priliku za postizanje pogotka, kada je izašao sam pred golmana, kojeg nije uspio matirati. Džeko je odigrao cijeli susret, dok je Misimović zamijenjen u 87. minuti, kada je umjesto njega ušao Madlung. Inače, strijelac za Wolfsburg bio je Grafite u 16, a izjednačio je Maftei u 70. minuti.

U drugom večerašnjom susretu, koji je za sada završen, Tottenham je remizirao protiv poljske Wisle u Krakowu (1:1), ali su Englezi prošli u grupnu fazu takmičenja, obzirom da su prvi meč riješili u svoju korist rezultatom 2:1. Tottenham je u vodstvo došao autogolom Glowackog u 58, a izjednačio je Brozek, sedam minuta prije kraja.