Monaco se mučio dok nije ušao Falcao

Kolumbijac ponovo heroj svog tima

Fudbaleri Monaca slavili su pobjedu na gostovanju kod Lorienta sa 3:0 u okviru 13. kola francuske Ligue 1.

Prvo poluvrijeme ove utakmice proteklo je u dominaciji goostujuće ekipe koja je stvarala šanse, ali do gola nisu mogli.

Tako je bilo sve do 63. minute kada je u igru ušao Radamel Falcao koji je samo minut kasnije postigao pogodak za vodstvo Monaca.

Nakon toga proradili su i ostali fudbaleri gostujućeg tima pa su Lemar u 67. i Boschillia u četvrtom minutu sudijske nadoknade potvrdili pobjedu Monaca.

Monaco se sada nalazi na liderskoj poziciji u Ligue 1 sa 29 bodova, ali sa utakmicom više od Nice koja ima takođe 29 bodova. S druge strane, Lorient je uvjerljivo posljednji sa samo sedam osvojenih bodova.