Moskovljani slavili u Atini, PSV bolji od Estorila

Grupa E Evropske lige

Moskovski Dinamo slavio je u Atini protiv Panathinaikosa u prvom kolu grupe E Evropske lige.

Očekivala se dosta tvrda i neizvjesna utakmica u Atini, ali je Dinamo uspio da postigne dva gola i da osvoji vrijedan tri boda.

Kokorin je goste iz Moskve doveo u vodstvo u 40. minuti, da bi Jonov u četvrtoj minuti nastavka povisio na 2:0, da bi Dinas smanjio na 2:1 u 63. minuti, ali to se ispostavilo konačnim rezultatom.

PSV je u Eindhovenu, u drugom susretu prvog kola grupe E, s minimalnih 1:0 savladao Estoril. Portugalcima je presudio De Jong golom iz penala u 27. minuti.