Napadačka pojačanja se isplaćuju Rossonerima

Prva pobjeda Milana

Fudbaleri Milana savladali su na San Siru Empoli s 2:1 u susretu drugog kola italijanske Serie A.

Uz dosta muke su Rossoneri stigli do tri boda i prve pobjede u novoj sezoni.

Dobro je Milan ušao u meč i nakon 16 minuta igre su došlo do vodstva. Luiz Adriano je uposlio Carlosa Baccu, koji bježi odbrani Empolija, te pogađa za prednost domaćeg tima od 1:0.

Ipak, radost domaćeg tima je trajala samo četiri minute. Riccardo Saponara je iskoristio lošu reakciju odbrane Milana, te je pogodio za izjednačenje rezultata na 1:1.

Opasan je bio Empoli. Imali su još nekoliko šansi, ali se na odmor otišlo neriješenim rezultatom (1:1).

Nastavak ponovo donosi interesantan meč. Milan je uspio stići do tri boda i to u 69. minuti kada mrežu golmana gostiju Skorupskog pogađa Luiz Adriano za konačnih 2:1.