Napoli opet uvjerljiv, Young Boys ispred Sparte

Evropska liga

Teme:

Napoli je u šestom kolu grupe I Evropske lige ugostio Slovan i lako slavio pobjedu (3:0).

Napoli je s 3:0 pred svojim navijačima savladao goste iz Bratislave. Baš onako kako se i očekivalo.

Već u šestoj minuti zatresla se mreža gostiju, a Mertens je bio strijelac. Desetak minuta kasnije “svojima” gol postiže veznjak Marek Hamšik, da bi konačnih 3:0 postavio Zapata golom u 75. minuti.

Napoli je ovom pobjedom ostao prvi u grupi I sa 13 bodova, dok je Slovan završio takmičenje sa svih šest poraza.

U direktnoj borbi za drugo mjesto, Young Boys je savladao prašku Spartu s 2:0. Strijelac vodećeg gola bio je Hoarau iz penala u 76. minuti, a Steffen je u sudijskoj nadoknadi riješio sve dileme oko prolaznika u šesnaestinu finala.