Napoli ponizio Rossonere, Fiorentina na vrhu

Pobjede Napolija i Fiorentine

Fudbaleri Napolija savladali su kao gosti Milan s uvjerljivih 4:0 u susretu sedmog kola italijanske Serie A.

Pravu katastrofu doživili su Rossoneri, a počelo je sve u 13. minuti kada je Allan iskoristio sjajnu loptu Insignea za prednost od 1:0.

Ovo je bio rezultat prvog poluvremena, a u drugom poluvremenu je domaći tim doživio pravi potop.

Krenulo je sve pogotkom Lorenza Insignea u 48. minuti, da bi isti igrač u 67. minuti povećao prednost na 3:0.

Tugu Milana zaokružio je Ely autogolom za konačnih 4:0 u 77. minuti susreta.

Fiorentina je vodeći tim italijanskog prvenstva. Večeras su Viole savladale Atalantu s 3:0, a strijelci za pobjedu su bili Josip Iličić u šestoj, Valero u 34. minuti, te Vedru u 90. minuti.

Viole nakon sedam kola imaju 18 bodova, dva više od Intera...