Navijači Reala se najviše obradovali remiju Seville i Barce

Primera

Teme:

Barcelona nije nastavila sjajnu seriju pobjeda u Primeri, pa je na gostovanju kod Seville odigrala samo 2:2.

Izabranici Luisa Enriquea remizirali su na Sanchez Pizjuanu sa 2:2 protiv Seville, što je itekako najbolji rezultat za Real Madrid, koji je sada na “samo” dva boda od Katalonaca.

Očekivano, Barcelonu je čekao težak zadatak u Andaluziji protiv petoplasiranog tima šampionata.

Gosti su poveli nakon 14 minuta igre. Messi je dobio loptu u kaznenom prostoru domaćih, naštimao se na lijevu nogu i plasiranim udarcem loptu poslao u mrežu.

Neymar je bio asistent kod gola Messija, a onda je Brazilac i sam pogodio u 31. minuti i to fantastičnim udarcem iz slobodnjaka.

Uspjela je Sevilla da smanji sedam minuta kasnije. Vitolo je dodao do Banege, koji je sa 24 metra postigao lijep gol.

Do 84. minute se ništa nije mijenjalo u Sevilli, a onda Kevin Gameiro pogađa za šok gostiju i vrijedan bod Seville.