Nevjerovatan poraz Partizana od Dinama

Evropska liga

Fudbaleri Partizana poraženi su od kijevskog Dinama s 2:3 u susretu 2. kola grupe B Evropske lige.

Beogradski velikan je imao odlično otvaranje meča. Uspjeli su potpuno nadigrati rivala i vodili su s 2:0 u nakon prvog poluvremena.

Pogađali su za Parizan Ožegović i Tawamba za sjajnih 2:0.

Međutim, nastavak meča donosi nevjerovatan preokret. Ukrajinski velikan je potpuno nadigrao crno-bijele u nastavku meča i došli su do velikog preokreta.

Golove za goste postigli su Moraes s penala u 54. minuti, te za pobjedu u 84., a jedan gol postigao je Buyalskyy.

U drugom meču ove grupe Skenderbeu i Young Boysi su remizirali rezultatom 1:1.

U grupi C domaće ekipe Ludogorets i Braga su upisale pobjede.

Bugarski šampion je s 2:1 pobijedio Hoffenhem, dok je Braga bolja bila od Bašakšehira (2:1).

Edin Višća je za goste odigrao kompletan meč.