Nica šokirala Lyon

Ligue 1

Nogometaši Lyona neočekivano su na svom Gerlandu poraženi od Nice u 30. kolu francuske Ligue 1.

Lyon je izgubio prvo mjesto nakon što nije osvojio nijedan bod protiv Nice, a prethodno je PSG s 3:1 slavio protiv Lorienta i tako zasjeo na vrh.

Očekivala se bolja partija Lavova i pobjeda, no gosti iz Nice pomrsili su im račune i udaljili ih od cilja-

Carlos Eduardo je u 23. minuti pogodio mrežu Anthonyja Lopesa, da bi Lyon izjednačio u 54. minuti. Palun, desni bek gostiju, isključen je zbog drugog žutog kartona, te je skrivio penal, kojeg je u gol pretvorio Maximo Gonalons.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

S igračem manje Nica ne samo da se odbranila, već je u finišu došla i do pobjede. Eysseric je zabio s bijele tačke za 2:1.