Nice nastavila jurišati prema šampionskoj tituli

Pao i Toulouse

Teme:

Fudbaleri Nice slavili su pobjedu u današnjem meču 16. kola Ligue 1 na domaćem terenu protiv Toulousea sa 3:0.

Domaći su meč riješili za samo tri minute. Poveli su u 23. minuti kada je strijelac pogotka bio Plea nakon asistencije Dantea, a samo tri minute kasnije Belhanda je pogodio za 2:0 i bilo je jasno da će se Toulouse teško vratiti.

Nastavak meča donio je još jedan pogodak i to Serija u 65. minuti kojim je samo potvrđena sigurna i uvjerljiva pobjeda domaće ekipe.

Nice se nakon ovog meča učvrstila na prvom mjestu sa tri boda više u odnosu na drugoplasirani Monaco, dok je PSG na četiri boda zaostatka.

S druge strane Toulouse je na 8. mjestu sa 22 boda iz 16 mečeva.