Nova pobjeda Nice, Lyon slavio sa 6:0

Liga 1

Nica je na gostovanju kod Guingampa slavila s 1:0, pa je ponovo prva na tabeli.

Nica je u 15. kolu došla do vrijedne gostujuće pobjede u Guingampu, a gol odluke postigao je Belhanda nakon samo pet minuta igre.

Poslije 15 kola, Nica ima 36 bodova, Monaco 33, dok trećeplasirani PSG ima 32 boda i utakmicu manje.

Posebno raspoloženi večeras su bili nogometaši Lyona, koji su u Nantesu razbili domaćina sa 6:0. Tolisso, Lacazette i Gonalons su pogađali u prvom dijelu, a u nastavku mrežu Kanarinaca tresli su Valbuena, Diakhaby i Fekir.

Lyon je s 25 bodova trenutno četvrtoplasirani, dok je Nantes pretposljednji sa 13 bodova.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Napomenimo još da je Nancy s 4:0 savladao Metz, Toulouse s 1:0 Montpellier, dok je bez golova završen duel St. Etiennea i Marseillea.